Ако патувате на југ | Соновник
Соновник

Југ

Ако гледате на компас каде е југ

Не барајте помош од другите при решавањето на вашите проблеми.

Ако патувате на југ

Ќе бидете заштитени од влијателна личност во одредена ситуација.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.