Југ | Соновник
Соновник

Југ

Ако гледате на компас каде е југ

Не барајте помош од другите при решавањето на вашите проблеми.

Ако патувате на југ

Ќе бидете заштитени од влијателна личност во одредена ситуација.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18186 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?