Јајца | Соновник
Соновник

Јајца

Ако јадете јајца

Ќе остварите заработка.

Ако купувате јајца

Вашата финансиска состојба ќе се подобри.

Ако продавате јајца

Ќе чуете лоши вести.

Ако носите јајца

Ви претстои страсна љубовна врска.

Ако крадете јајца

Ќе постигнете успех, но на нечесен начин.

Ако скршите јајце

Ќе предизвикате конфликт.

Ако скршите повеќе јајца

Ќе претрпите штета.

Ако матите јајца

Претстојниот период ќе ви биде исполнет со грижи.

Ако приготвувате јадење со јајца

Некоја личност особено ќе се заинтересира за вас.

Ако ви даваат јајца

Некој тајно е вљубен во вас.


Кокошка која несе јајца

Ќе чуете добри вести.

Скршени јајца

Ви претстои влошување на материјалната состојба.

Лушпи од јајца

Ќе водите бесцелен живот.

Расипано јајце

Ќе се разочарате од ваша блиска личност.

Црвени јајца

Предзнак за среќа.

Јајца во гнездо

Ќе добиете понуда за брак во блиска иднина.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?