Јама | Соновник
Соновник

Јама

Ако копате јама

Плановите ви се лоши. Можеби треба да ги промените.

Ако некој друг копа јама

Во следните неколку дена не треба да патувате.

Ако закопувате јама

Некој ќе се обиде да ве измами.

Ако паднете во јама

Ќе западнете во долгови.

Ако заобиколувате јама

Ќе избегнете големи финансиски проблеми.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?