Ако учите странски јазик | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Јазик (странски)
Соновник

Јазик (странски)

Ако учите странски јазик

Ќе ви биде дадена тешка задача, но вие лесно ќе се справите со неа.

Ако некој друг учи странски јазик

Ќе треба да направите компромис.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.