Јазик (странски) | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Јазик (странски)
Соновник

Јазик (странски)

Ако учите странски јазик

Ќе ви биде дадена тешка задача, но вие лесно ќе се справите со неа.

Ако некој друг учи странски јазик

Ќе треба да направите компромис.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18185 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?