Јаже | Соновник
Соновник

Јаже

Повторно ќе се вратите на некоја стара задача, но овој пат успешно ќе ја завршите.

Ако сте врзани со јаже

Ќе станете зависни од силна или влијателна личност.

Ако успеете да се одврзете од јаже

Конечно ќе успеете да се ослободите од некој ваш проблем.

Ако некој друг е врзан со јаже

Пазете се! Вашите непријатели ќе се обидат да ви наштетат.

Ако купувате јаже

Ќе започнете добар бизнис.

Ако сечете јаже

Ве претстои загуба.

Ако се држите за јаже

Луѓето ќе ја злоупотребат вашата добрина.

Ако некој друг се држи за јаже

Ќе ја придобиете довербата на влијателна личност.


Тенко јаже

Внимавајте! Ве демне опасност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?