Ако јадете | Соновник
Соновник

Јадење

Ако јадете

Ќе постигнете успех на работното место.

Ако некој друг јаде

Треба да вложите повеќе труд за да успеете.

Ако подготвувате јадење

Ви претстои влошување на финансиската состојба.

Ако некој друг подготвува јадење

Нема да бидете сами уште долго.

Ако јадете без апетит

Ќе имате здравствени проблеми.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.