Јадење | Соновник
Соновник

Јадење

Ако јадете

Ќе постигнете успех на работното место.

Ако некој друг јаде

Треба да вложите повеќе труд за да успеете.

Ако подготвувате јадење

Ви претстои влошување на финансиската состојба.

Ако некој друг подготвува јадење

Нема да бидете сами уште долго.

Ако јадете без апетит

Ќе имате здравствени проблеми.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18222 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?