Јавање | Соновник
Соновник

Јавање

Ако јавате коњ

Ќе имате успех кај спротивниот пол.

Ако јавате магаре

Ве очекува голема веселба.

Ако паднете при јавање

Ќе бидете посрамотени.

Ако јавате в место

Љубовта нема да ви биде возвратена.

Ако некој друг јава

Ќе го споделите вашиот успех со блиска личност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.