Јавање | Соновник
Соновник

Јавање

Ако јавате коњ

Ќе имате успех кај спротивниот пол.

Ако јавате магаре

Ве очекува голема веселба.

Ако паднете при јавање

Ќе бидете посрамотени.

Ако јавате в место

Љубовта нема да ви биде возвратена.

Ако некој друг јава

Ќе го споделите вашиот успех со блиска личност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?