Ѓубре | Соновник
Соновник

Ѓубре

Симболизира среќа. Колку поголем е купот со ѓубре, толку поголема среќа ќе имате.

Ако собирате ѓубре

Ви претстојат семејни проблеми.

Ако фрлате ѓубре

Ќе бидете наклеветени.

Ако преместувате ѓубре

Ви се заканува опасност.

Ако носите ѓубре

Ве очекува кавга на работното место.

Ако одите низ ѓубре

Некој многу ќе ве разлути.

Ако барате нешто в ѓубре

Ќе се дознае некоја ваша тајна од минатото.


Ѓубре низ вашиот дом

Со малку труд и многу среќа ќе заработите голема сума пари.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9000 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.