Ѓубре | Соновник
Соновник

Ѓубре

Симболизира среќа. Колку поголем е купот со ѓубре, толку поголема среќа ќе имате.

Ако собирате ѓубре

Ви претстојат семејни проблеми.

Ако фрлате ѓубре

Ќе бидете наклеветени.

Ако преместувате ѓубре

Ви се заканува опасност.

Ако носите ѓубре

Ве очекува кавга на работното место.

Ако одите низ ѓубре

Некој многу ќе ве разлути.

Ако барате нешто в ѓубре

Ќе се дознае некоја ваша тајна од минатото.


Ѓубре низ вашиот дом

Со малку труд и многу среќа ќе заработите голема сума пари.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18657 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?