Ѓердан | Соновник
Соновник

Ѓердан

Оправдано ќе се сомневате во луѓето околу вас.

Ако загубите ѓердан

Ве очекуваат непријатни настани.

Ако најдете ѓердан

Ви претстои неочекувана средба.

Ако ви подарат ѓердан

Ќе ја откриете љубовта на вашиот живот.

Ако носите ѓердан

Ќе склопите нови познанства.


Сребрен ѓердан

Ќе се соочите со непријатности.

Бисерен ѓердан

Нема да имате среќа во бракот.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8995 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.