Ѓезве | Соновник
Соновник

Ѓезве

Претстои период на мир и спокојство за вашето семејство.

Ако варите кафе во ѓезве

Ќе имате пријатни гости или соговорници.

Ако ви подарат ѓезве

Ќе бидете озборувани.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?