Ѓавол | Соновник
Соновник

Ѓавол

Ако сте во брак, ќе бидете измамени. Ако не сте во брак, ќе се омажите за брзо време.

Ако разговарате со ѓавол

Ќе им верувате на нечесни луѓе.

Ако се борите со ѓавол

Залудно ќе се борите со личност која е помоќна од вас.


Црн ѓавол

Ќе бидете измамени од блиска личност.

Црвен ѓавол

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?