Ѓавол | Соновник
Соновник

Ѓавол

Ако сте во брак, ќе бидете измамени. Ако не сте во брак, ќе се омажите за брзо време.

Ако разговарате со ѓавол

Ќе им верувате на нечесни луѓе.

Ако се борите со ѓавол

Залудно ќе се борите со личност која е помоќна од вас.


Црн ѓавол

Ќе бидете измамени од блиска личност.

Црвен ѓавол

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8925 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.