Шкаф | Соновник
Соновник

Шкаф

Ако ставате работи во шкаф

Бегате од одговорност и го одлагате решавањето на многу важни проблеми.

Ако вадите работи од шкаф

Ќе направите значајни промени во личниот или деловниот живот.

Ако местите шкаф

Ќе наидете на тешкотии на работа поради злонамерни луѓе.

Ако купувате шкаф

Ви претстои среќен период во семејството.


Празен шкаф

Ќе се најдете во тешка положба.

Полн шкаф

Се плашите да не изгубите нешто.

Мал шкаф

Ќе имате долг живот.

Голем шкаф

Ќе склучите успешна зделка.

Нов шкаф

ЌЕ добиете вест која ќе ви го промени животот.

Стар шкаф

Внимавајте при донесувањето на важни одлуки затоа што постојат фактори кои вас не ви се познати, а може силно да влијаат врз исходот.

Шкаф со клуч

Ќе откриете некоја голема тајна.

Отворен шкаф

Не знаете да ги чувате вашите тајни.

Многу шкафови

Ви претстои подобра иднина.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.