Шише | Соновник
Соновник

Шише

Ако пиете од шише

Ќе бидете измамени.

Ако скршите шише

Ќе повредите личност која ве сака од дното на душата.


Мало шише

Некој ќе ви приреди големо изненадување.

Големо шише

Ќе западнете во долгови.

Празно шише

Ви претстои период на немаштија.

Полно шише

Брзо ќе напредувате на професионален план.

Шише полно со вино

Ќе се збогатите.

Скршено шише

Постои конфликт помеѓу вашите сопствени интереси. Сфатете дека не можете да добиете сè.

Пластично шише

Некој сака да ве излаже.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?