Шише | Соновник
Соновник

Шише

Ако пиете од шише

Ќе бидете измамени.

Ако скршите шише

Ќе повредите личност која ве сака од дното на душата.


Мало шише

Некој ќе ви приреди големо изненадување.

Големо шише

Ќе западнете во долгови.

Празно шише

Ви претстои период на немаштија.

Полно шише

Брзо ќе напредувате на професионален план.

Шише полно со вино

Ќе се збогатите.

Скршено шише

Постои конфликт помеѓу вашите сопствени интереси. Сфатете дека не можете да добиете сè.

Пластично шише

Некој сака да ве излаже.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5920 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.