Шило | Соновник
Соновник

Шило

Вашиот труд и мака ќе бидат соодветно наградени.

Ако се боцнете со шило

Ќе навредите некого.

Ако користите шило

Ќе доживеете неколку неуспеси во наредниот период.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?