Шиење | Соновник
Соновник

Шиење

Ако шиете

Ќе заработувате доволно за пристоен живот, но постојано ќе вложувате многу труд.

Ако некој друг шие

Ќе постигнете значаен деловен успех. Ако имате приватен бизнис, ви претстои особено успешен период.

Ако се боцнете со игла додека шиете

Набрзо ќе дознаете за нечија свршувачка или свадба.

Ако ви подарат прибор за шиење

Од срце ќе се израдувате за нешто.

Ако го изгубите приборот за шиење

Ќе се соочите со љубовни проблеми.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6589 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.