Шеќер | Соновник
Соновник

Шеќер

Ќе бидете предмет на озборување во кругот на вашите пријатели или ќе биде откриена некоја ваша долго чувана тајна.

Ако јадете шеќер

Ќе добиете љубовна порака.

Ако некој друг јаде шеќер

Имате неискрени пријатели.

Ако готвите со шеќер

Ќе остварите голема заработка.

Ако купувате шеќер

Ве очекува светла иднина.

Ако некој ви даде шеќер

Имате таен обожавател.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.