Шешир | Соновник
Соновник

Шешир

Ако носите шешир на глава

Ќе одите на планирано патување.

Ако некој ви го симне шеширот од главата

Ќе бидете повикани на дуел или некој ќе ве провоцира со цел да влезете во конфронтација.

Ако ветерот ви го однесе шеширот

Во последниот момент ќе ви избега посакуваната добивка.

Ако чистите шешир

Ќе претрпите мала штета.

Ако некој друг носи шешир

Ве очекуваат големи грижи.


Нов шешир

Ќе стекнете голем углед и почит во вашето друштво.

Стар шешир

Ќе го изгубите тешко стекнатиот углед.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.