Шешир | Соновник
Соновник

Шешир

Ако носите шешир на глава

Ќе одите на планирано патување.

Ако некој ви го симне шеширот од главата

Ќе бидете повикани на дуел или некој ќе ве провоцира со цел да влезете во конфронтација.

Ако ветерот ви го однесе шеширот

Во последниот момент ќе ви избега посакуваната добивка.

Ако чистите шешир

Ќе претрпите мала штета.

Ако некој друг носи шешир

Ве очекуваат големи грижи.


Нов шешир

Ќе стекнете голем углед и почит во вашето друштво.

Стар шешир

Ќе го изгубите тешко стекнатиот углед.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18221 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?