Шега | Соновник
Соновник

Шега

Ако кажувате шега

Не сте доволно сериозно сфатени од луѓето, а тоа ви носи фрустрации.

Ако некој друг кажува шега

Се занимавате со нешто кое нема многу смисла. Преиспитајте ги вашите цели.

Ако слушнете невкусна шега

Ќе имате големо несогласување со пријателите или ќе се чувствувате непријатно во друштвото.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?