Шајка | Соновник
Соновник

Шајка

Ако ковате шајка

Ќе се најдете во комплицирана ситуација, но ќе го изберете вистинското решение.

Ако најдете шајка

Ќе ви се исполни некоја долго посакувана желба.

Ако држите шајка

Итно ќе треба да донесете одлука од која ќе зависи вашиот понатамошен успех.

Ако вадите шајки од нешто

Ќе откриете некоја тајна.


Голема шајка

Ќе имате долг живот.

Мала шајка

Ќе склопите цврсто пријателство.

Многу шајки

Нивото на концентрација ќе ви се покачи. Нема веќе да бидете расеани како досега и лесно ќе можете да се фокусирате на задачите.

Стара или ’рѓосана шајка

Домот ви е во опасност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.