Шајка | Соновник
Соновник

Шајка

Ако ковате шајка

Ќе се најдете во комплицирана ситуација, но ќе го изберете вистинското решение.

Ако најдете шајка

Ќе ви се исполни некоја долго посакувана желба.

Ако држите шајка

Итно ќе треба да донесете одлука од која ќе зависи вашиот понатамошен успех.

Ако вадите шајки од нешто

Ќе откриете некоја тајна.


Голема шајка

Ќе имате долг живот.

Мала шајка

Ќе склопите цврсто пријателство.

Многу шајки

Нивото на концентрација ќе ви се покачи. Нема веќе да бидете расеани како досега и лесно ќе можете да се фокусирате на задачите.

Стара или ’рѓосана шајка

Домот ви е во опасност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?