Шах | Соновник
Соновник

Шах

Не ве очекува ништо добро во претстојниот период.

Ако играте шах

Имате одлични планови, но работите може да не се одвиваат како што посакувате. Очекувајте изненадувања.

Ако учите да играте шах

Желбата која ја имате во моментов нема да ви се оствари.

Ако некој друг игра шах

Ќе се карате со соседите.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.