Шарено | Соновник
Соновник

Шарено

Ако носите шарени алишта

Ви претстои радосен настан.

Ако цртате нешто шарено

Извесно време ќе живеете заедно со ваши роднини или блиски пријатели.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?