Шапка | Соновник
Соновник

Шапка

Ако носите шапка

Луѓето ве почитуваат и ве ценат.

Ако најдете шапка

Ќе ве следи среќа.

Ако држите шапка во рацете

Ќе бидете понижени.

Ако купувате шапка

Наскоро ќе најдете нова работа со поголема плата од сегашната.

Ако си ги замените шапките со некого

Држете ги очите отворени! Ќе треба да постапите итро во одредена ситуација.

Ако ветерот ви ја однесе шапката

Ќе заработите многу пари.

Ако шапката ви падне од главата

Пријателите повеќе немаат доверба во вас.


Нова и убава шапка

Ви или некој ваш близок ќе заминете на печалба.

Стара износена шапка

Ќе загубите нешто или ќе бидете лишени од нешто.

Едноставна шапка

Ќе извлечете материјална придобивка од нешто.

Шапка со цвеќиња, пердуви или панделки

Сте постапиле неразумно во одредена ситуација.

Преголема, премала или неудобна шапка

Многу ќе се разочарате.

Мокра шапка

Ќе ви се расипат односите со блиска личност.

Црвена шапка

Не им досадувајте на луѓе кои не се заинтересирани за она што имате да им го кажете.

Сина шапка

Ќе доживеете големо задоволство.

Жолта шапка

Покорно слушате сè што ќе ви каже одредена личност. Бидете понезависни.

Бела шапка

Луѓето ве почитуваат.

Розова шапка

Ако сте во врска – искрено го сакате вашиот партнер. Ако не сте во врска – набрзо ќе се заљубите.

Машка шапка

Ќе постигнете успех на професионален план.

Женска шапка

Ви претстои љубовна авантура.

Волнена шапка

Ќе се радувате на добра здравствена состојба во наредниот период.

Памучна шапка

Ќе добиете помош од ваш пријател.

Сламена папка

Ќе се извлечете од комплицираната ситуација во која се наоѓате.

Многу шапки

Ќе имате големи грижи и многу проблеми.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.