Шал | Соновник
Соновник

Шал

Ќе добиете поддршка од вашиот партнер.

Ако носите шал околу вратот

Ќе се радувате на добра репутација.

Ако купувате шал

Ќе доживеете несреќа.

Ако плетите шал

Ви претстои веридба.

Ако си го загубите шалот

Ќе изгубите личност која досега ве заштитувала.

Ако некој ви подари шал

Ќе бидете заштитени од човекот кој ви го подарил.

Ако сте завиткани со шал

Ќе претрпите финансиска загуба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.