Шакал | Соновник
Соновник

Шакал
= којот

Бизнисот или кариерата ќе започне да ви се движи по надолна линија.

Ако ловите којот

Ќе започнете непотребна работа.

Ако убиете којот

Ќе се ослободите од нешто што ве мачело и ви тежело.


Којот кој завива

Ве демне тешка болест.

Мртов којот

Ќе се спасите од некој ваш непријател.

Многу којоти

Имате нелојални пријатели.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 42%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6590 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.