Чешање | Соновник
Соновник

Чешање

Финансиската состојба ќе ви се промени кон подобро.

Ако си го чешате грбот

Ќе заработите голема сума пари.

Ако си го чешате носот

Ќе треба да донесете важна одлука.

Ако си ја чешате главата

Ќе загубите нешто.

Ако некој друг се чеша

Заработката ќе ви избега од пред нос.

Ако чешате некого

Ќе поткупите некого.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?