Четка за обувки | Соновник
Соновник

Четка

Често сте мета на озборување на некоја ваша блиска личност.

Ако скршите четка

Ќе се смирите со соседите.


Четка за алишта

Партнерот ве изневерил.

Четка за коса

Очекувајте гости.

Четка за заби

Не ја запоставувајте грижата за вашето здравје.

Четка за обувки

Ќе бидете измамени или ќе претрпите финансиска загуба.

Четка за бојадисување

Добар пријател ќе ве предаде.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4246 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.