Четка | Соновник
Соновник

Четка

Често сте мета на озборување на некоја ваша блиска личност.

Ако скршите четка

Ќе се смирите со соседите.


Четка за алишта

Партнерот ве изневерил.

Четка за коса

Очекувајте гости.

Четка за заби

Не ја запоставувајте грижата за вашето здравје.

Четка за обувки

Ќе бидете измамени или ќе претрпите финансиска загуба.

Четка за бојадисување

Добар пријател ќе ве предаде.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9770 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.