Четка | Соновник
Соновник

Четка

Често сте мета на озборување на некоја ваша блиска личност.

Ако скршите четка

Ќе се смирите со соседите.


Четка за алишта

Партнерот ве изневерил.

Четка за коса

Очекувајте гости.

Четка за заби

Не ја запоставувајте грижата за вашето здравје.

Четка за обувки

Ќе бидете измамени или ќе претрпите финансиска загуба.

Четка за бојадисување

Добар пријател ќе ве предаде.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?