Чест | Соновник
Соновник

Чест
= достоинство

Ако сонот го засега вашето достоинство

Ќе ви се потсмеваат, ќе кажуваат шеги на ваша сметка.

Ако сонот засега туѓо достоинство

Ќе се разочарате од ваша блиска личност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6431 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.