Чест | Соновник
Соновник

Чест
= достоинство

Ако сонот го засега вашето достоинство

Ќе ви се потсмеваат, ќе кажуваат шеги на ваша сметка.

Ако сонот засега туѓо достоинство

Ќе се разочарате од ваша блиска личност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?