Чекорење | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Чекорење
Соновник

Чекорење

Ако чекорите со константно темпо

Ќе стигнете до вашата цел само ако постојано вложувате напор.

Ако го менувате темпото со кое чекорите

Тешко ќе успеете да ја постигнете зацртаната цел, без разлика колку многу го посакувате тоа.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?