Чекање | Соновник
Соновник

Чекање

Ако чекате некого

Ќе добиете добра вест.

Ако чекате нешто

Некоја ваша голема желба нема да се исполни.

Ако вас ве чекаат

Бидете повнимателни и потрпеливи со луѓето околу вас.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.