Чајник | Соновник
Соновник

Чајник

Ако носите чајник

Предзнак за несреќен случај во кој ќе биде вклучен некој ваш познаник.


Полн чајник

Некој ќе ви приреди убаво изненадување.

Празен чајник

Вашето семејство нема да има разбирање за вашите планови или постапки.

Нов убав чајник

Ќе заработите пари благодарение на вашето семејство.

Стар празен чајник

Ќе ве обземе меланхолично расположение.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?