Чајник | Соновник
Соновник

Чајник

Ако носите чајник

Предзнак за несреќен случај во кој ќе биде вклучен некој ваш познаник.


Полн чајник

Некој ќе ви приреди убаво изненадување.

Празен чајник

Вашето семејство нема да има разбирање за вашите планови или постапки.

Нов убав чајник

Ќе заработите пари благодарение на вашето семејство.

Стар празен чајник

Ќе ве обземе меланхолично расположение.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6431 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.