Чај | Соновник
Соновник

Чај

Ќе ве изненадат непоканети гости.

Ако приготвувате чај

Треба да се погрижите за среќата на вашето семејство.

Ако пиете чај

Ќе се претставите добро во новата околина или пред новите познаници и ќе бидете позитивно прифатени од нив.

Ако им носите чај на гостите

Наскоро ќе оздрави ваш познаник кој бил многу болен.


Жежок чај

Ќе добиете покачување на платата или ќе пронајдете нов извор на приходи.

Истурен чај

Ви претстојат големи парични трошоци.

Чај во пакетчиња

Ќе ја зголемувате заработката на пари бавно, но континуирано.

Празна кутија од чај

Ќе добиете лоши вести поврзани со вашите финансии.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5899 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.