Чај | Соновник
Соновник

Чај

Ќе ве изненадат непоканети гости.

Ако приготвувате чај

Треба да се погрижите за среќата на вашето семејство.

Ако пиете чај

Ќе се претставите добро во новата околина или пред новите познаници и ќе бидете позитивно прифатени од нив.

Ако им носите чај на гостите

Наскоро ќе оздрави ваш познаник кој бил многу болен.


Жежок чај

Ќе добиете покачување на платата или ќе пронајдете нов извор на приходи.

Истурен чај

Ви претстојат големи парични трошоци.

Чај во пакетчиња

Ќе ја зголемувате заработката на пари бавно, но континуирано.

Празна кутија од чај

Ќе добиете лоши вести поврзани со вашите финансии.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?