Часовник | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Часовник
Соновник

Часовник

Ако загубите часовник

Ќе имате многу грижи.

Ако најдете часовник

Ќе остварите победа.

Ако ви подарат часовник

Ќе добиете добра вест.

Ако купувате часовник

Внимавајте на здравјето. Лесно може да се разболите.

Ако навивате часовник

Ве очекува љубовен состанок.


Застанат часовник

На пат сте да направите нешто непростливо.

Точен часовник

Ќе имате долг и среќен живот.

Ѕиден часовник

Треба да го нормализирате хаотичниот начин на живот.

Рачен часовник

Ќе чувствувате грижа на совест.

Џебен часовник

Ќе бидете задоволни од постигнатиот успех.

Градски часовник

Ќе настапи голема промена во вашиот живот.

Песочен часовник

Си го губите времето со бескорисни работи.

Златен часовник

Постои опасност да станете цел на кражба.

Отчукување на часовник

Можно е да се појават посериозни здравствени проблеми кај вас или кај член на вашето семејство.

Биење на часовник

Ќе се соочите со голем проблем.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?