Чаршаф | Соновник
Соновник

Чаршаф

Ако купувате чаршаф

Ќе настинете.

Ако шиете чаршаф

Ќе бидете горди на себе.

Ако перете чаршафи

Некој ваш познаник ќе има здравствени проблеми.

Ако сте покриени со чаршаф

Некој крои заговор против вас.


Бел чаршаф

Симбол на помирување.

Црн чаршаф

Наскоро ве очекува веридба.

Скинат чаршаф

Ви претстојат непријатности во домот.

Нечист чаршаф

Ќе бидете принудени да делите нешто со некого.

Мокри чаршафи

Се наоѓате во опасност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18292 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?