Чаршаф | Соновник
Соновник

Чаршаф

Ако купувате чаршаф

Ќе настинете.

Ако шиете чаршаф

Ќе бидете горди на себе.

Ако перете чаршафи

Некој ваш познаник ќе има здравствени проблеми.

Ако сте покриени со чаршаф

Некој крои заговор против вас.


Бел чаршаф

Симбол на помирување.

Црн чаршаф

Наскоро ве очекува веридба.

Скинат чаршаф

Ви претстојат непријатности во домот.

Нечист чаршаф

Ќе бидете принудени да делите нешто со некого.

Мокри чаршафи

Се наоѓате во опасност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5901 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.