Чапја во гнездо | Соновник
Соновник

Чапја

Ќе ја добиете посакуваната помош.

Ако убиете чапја

Ќе претрпите загуба.

Ако ловите чапја

Ќе заминете на кратко патување.

Ако фатите чапја

Ќе добиете лоши вести.

Ако јадете чапја

Неочекувано ќе стекнете богатство.


Чапја во гнездо

Ви претстои неочекувана средба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.