Чапја | Соновник
Соновник

Чапја

Ќе ја добиете посакуваната помош.

Ако убиете чапја

Ќе претрпите загуба.

Ако ловите чапја

Ќе заминете на кратко патување.

Ако фатите чапја

Ќе добиете лоши вести.

Ако јадете чапја

Неочекувано ќе стекнете богатство.


Чапја во гнездо

Ви претстои неочекувана средба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?