Чапја | Соновник
Соновник

Чапја

Ќе ја добиете посакуваната помош.

Ако убиете чапја

Ќе претрпите загуба.

Ако ловите чапја

Ќе заминете на кратко патување.

Ако фатите чапја

Ќе добиете лоши вести.

Ако јадете чапја

Неочекувано ќе стекнете богатство.


Чапја во гнездо

Ви претстои неочекувана средба.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10822 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.