Чанта | Соновник
Соновник

Чанта

Тајно се надевате на нешто.

Ако носите чанта

Ќе имате многу обврски и грижи.

Ако најдете чанта

Ќе се истакнете на работа.

Ако изгубите чанта

Ќе бидете обвинувани за нешто.

Ако ви подарат чанта

Неочекувано ќе добиете пари.


Женска чанта

Ќе бидете насамарени.

Чанта за лаптоп

Ви претстојат финансиски проблеми.

Ученичка чанта

Имате добра можност за успех, но ја пропуштате поради невнимание.

Празна чанта

Ќе ја изгубите работата.

Полна чанта

Очекувајте гости.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9550 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.