Чанта | Соновник
Соновник

Чанта

Тајно се надевате на нешто.

Ако носите чанта

Ќе имате многу обврски и грижи.

Ако најдете чанта

Ќе се истакнете на работа.

Ако изгубите чанта

Ќе бидете обвинувани за нешто.

Ако ви подарат чанта

Неочекувано ќе добиете пари.


Женска чанта

Ќе бидете насамарени.

Чанта за лаптоп

Ви претстојат финансиски проблеми.

Ученичка чанта

Имате добра можност за успех, но ја пропуштате поради невнимание.

Празна чанта

Ќе ја изгубите работата.

Полна чанта

Очекувајте гости.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?