Чамец | Соновник
Соновник

Чамец

Ако пловите со чамец

Предзнак за нова љубов.

Ако паднете од чамец

Ќе претрпите парична загуба.


Чамец што тоне

Ќе ја прекинете сегашната врска.

Чамец во кој влегува вода

Ќе се разболите.

Чамец во бура

Работите ќе тргнат кон подобро.

Натоварен чамец

Ви претстои период на немаштија.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18329 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?