Чамец | Соновник
Соновник

Чамец

Ако пловите со чамец

Предзнак за нова љубов.

Ако паднете од чамец

Ќе претрпите парична загуба.


Чамец што тоне

Ќе ја прекинете сегашната врска.

Чамец во кој влегува вода

Ќе се разболите.

Чамец во бура

Работите ќе тргнат кон подобро.

Натоварен чамец

Ви претстои период на немаштија.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6165 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.