Чакал | Соновник
Соновник

Чакал

Ќе наидете на тешкотии и пречки од различен тип.

Ако одите по чакал

Треба да вложите повеќе напор во вашата работа.

Ако возите кола по чакал

Компликациите и проблемите ќе ги снема за кратко време.

Ако работите со чакал

Сами си создавате непријатности. Треба значително да го промените вашето однесување.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5901 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.