Чакал | Соновник
Соновник

Чакал

Ќе наидете на тешкотии и пречки од различен тип.

Ако одите по чакал

Треба да вложите повеќе напор во вашата работа.

Ако возите кола по чакал

Компликациите и проблемите ќе ги снема за кратко време.

Ако работите со чакал

Сами си создавате непријатности. Треба значително да го промените вашето однесување.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18291 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?