Чад | Соновник
Соновник

Чад

Ќе добиете вести за личност која одамна не сте ја виделе.

Ако чадот е високо над вас

Ви претстои среќен семеен живот, а непријатностите кои сега ги имате ќе исчезнат.

Ако ветрот го носи чадот надесно

Ќе успеете да излезете накрај со проблемите кои ве измачуваат.

Ако ветрот го носи чадот налево

Нема да успеете да се справите со проблемите.

Ако куќата ви е полна со чад

Имате многу непријатели.

Ако во очите ви влегува чад

Ќе се нервирате за незначајни работи.


Чад од цигари

Несвесно ќе си создадете таен непријател.

Чад од оган

Ви претстои период на променлива среќа.

Чад од камин

Имате лажни сомнежи.

Чад од оџак

Ќе наидете на разбирање од страна на луѓето околу вас.

Бел чад

Проблемите кои не ви даваат мир постојат само во вашата глава.

Црн чад

Ќе дознаете за нечија смрт.

Густ чад

Ќе ја изгубите довербата во некој ваш пријател.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18566 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?