Чавка | Соновник
Соновник

Чавка

Залудно си го трошите времето на планови и амбиции кои не можете да ги остварите.

Ако чуете чавка

Ќе го изгубите вашиот углед.


Чавка која лета

Ви претстои среќна иднина.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18565 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?