Циркус | Соновник
Соновник

Циркус

Ако работите во циркус

Ќе направите нешто непромислено.

Ако ги носите децата во циркус

Ви претстои брзо напредување во кариерата.


Голем циркус

Ќе излезете од тешката состојба во којашто се наоѓате.

Мал циркус

Не се надевајте на добри резултати за кратко време.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.