Цинизам | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Цинизам
Соновник

Цинизам

Ако се однесувате цинично

Ќе се срамите од некоја ваша постапка.

Ако некој се однесува цинично

Вашите постапки ќе бидат погрешно сфатени.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?