Ако паднете пред целта | Соновник
Соновник

Цел

Цел која треба да ја постигнете

Ќе се оствари она на што најмногу се надевате.


Ако стрелате во некаква цел

Ќе ги решите вашите семејни проблеми.

Ако стигнете до целта

Пазете се од измама.

Ако паднете пред целта

Имате проблеми на љубовен план.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8768 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.