Цел | Соновник
Соновник

Цел

Цел која треба да ја постигнете

Ќе се оствари она на што најмногу се надевате.


Ако стрелате во некаква цел

Ќе ги решите вашите семејни проблеми.

Ако стигнете до целта

Пазете се од измама.

Ако паднете пред целта

Имате проблеми на љубовен план.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?