Хоризонт | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хоризонт
Соновник

Хоризонт

Далечен хоризонт

Набрзо ќе успеете да ги постигнете вашите краткорочни цели.

Близок хоризонт

Плановите ќе ви се остварат со големо задоцнување.

Црвен хоризонт

Пазете се од лоши луѓе.

Син хоризонт

Ќе станете психички постабилни.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5362 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“