Хонорар | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хонорар
Соновник

Хонорар

Ако добиете хонорар

Ви претстојат непредвидени расходи.

Ако некој друг добие хонорар

Ќе земете пари назаем.

Ако му исплаќате хонорар на некого

Ќе остварите дополнителни приходи.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 34%
  • 7%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 505 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.