Хонорар | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хонорар
Соновник

Хонорар

Ако добиете хонорар

Ви претстојат непредвидени расходи.

Ако некој друг добие хонорар

Ќе земете пари назаем.

Ако му исплаќате хонорар на некого

Ќе остварите дополнителни приходи.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5496 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“